Аналітичний огляд “«Шість+» серйозних порушень проти дітей: виклики та наслідки 9 місяців російсько-української війни 2022”

З початку повномасштабного вторгнення ЦГП “Альменда”, одна з організацій засновниць ДПЛ “Крим”, займається документуванням потенційних воєнних злочинів, вчинених російськими військовими.

А саме щодо шести серйозних порушень проти дітей під час збройних конфліктів: вербування і використання дітей; вбивства та каліцтва дітей; зґвалтування та інші форми сексуального насильства проти дітей; напади на школи, лікарні та захищених осіб, які пов’язані з ними; викрадення дітей; відмова у доступі гуманітарної допомоги.

Наведемо декілька фактів щодо одного з вишезгаданих шести серйозних порушень, а саме щодо вбивства та каліцтва дітей.

Станом на кінець листопаду 2022 року за офіційними даними ювенальних прокурорів, 1 293 дитини постраждали внаслідок збройного вторгнення РФ, з них:
• 441 дитина загинула,
• 852 особи дістали поранення.

Слід зазначити, що під загрозою не лише діти, які вже народились, а й ненароджені також. Кількість передчасних пологів зросла від початку повномасштабного вторгнення, що є загрозою для їхнього подальшого розвитку та виживання.

Дізнатись більше можна в аналітичному огляді “«Шість+» серйозних порушень проти дітей: виклики та наслідки 9 місяців російсько-української війни 2022” .

Представники ЦГП “Альменда” також підготували коротке резюме огляду.