Історії родом з Криму: Марія Суляліна

«Після переїзду для мене стало дуже важливим говорити, що я з Ялти, з Криму, з України. Це про мою ідентичність. Для мене це про відповідальність, про те, що я повинна зробити все, щоб у нас була можливість повернутися до Криму», – розповідає Марія Суляліна, експертка Центру громадянської просвіти «Альменда». 

Колись студентка Кримського гуманітарного університету та учасниця Ялтинського дискусійного кіноклубу, а зараз правозахисниця в сфері прав людини не могла ніяк усвідомити, як можна мовчати й не відстоювати свободу слова. 

Саме Марія була організаторкою Євромайдану в Ялті, щоправда за відсутності повнолітнього віку документи про проведення акції до міськради подав її друг Руслан Нечипорук.

«На нашій першій акції активістів було мало, а міліції – купа. І усі вони нас охороняли. А ми жартували: «М-м-м… нас бояться». Та Боже, ми стояли з якимись плакатами, зовсім не страшні!», – згадує Марія. 

Активна громадянська позиція була примітною для Кримського гуманітарного університету й вже на першій парі студентів, які брали участь в акції, вичитали за їхні дії. Марії ж дісталося більше за всіх – її поставили перед всім першим курсом й звинуватили в тому, що через неї всіх студентів відрахують з ВНЗ і що «з 8:00 до 17:00 вона не громадянка України, а студентка університету!» і що ніякої громадянської позиції не має бути в цей час. 

Детальніше про історію правозахисниці з Ялти описана у книжці Ірини Виртосу «Кримський альбом: історії правозахисників», яка доступна російською та англійською мовами. 

Історія опублікована в рамках інформаційного марафону «Історії родом з Криму», який проводить ДПЛ «Крим» та всі його 4 організації-засновниці (Центр прав людини ZMINA, Регіональний центр прав людини, Кримська правозахисна група та ЦГП «Альменда»). 

Більше історій шукайте безпосередньо в книжці російською та англійською мовами. 

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.