Історії родом з Криму: Ольга Скрипник та Віссаріон Асєєв

Ольга Скрипник, викладачка Кримського гуманітарного університету, активістка й на той момент голова ЦГП «Альменда», яка працювала з молоддю, поширюючи питання прав людини за допомогою документального кіно та висвітлюючи події з історії, не могла й уявити, що колись усе, що написано в книжках, буде відбуватися навколо, і вона стане свідком окупації свого рідного Криму Росією.

«Дивні відчуття, коли закінчуєш лекцію про Другу світову війну – і у твоєму місті починається окупація. Тільки минуло вже багато років, ми живемо в сучасному світі, і раптом війна і окупація стають твоєю реальністю…», – згадує Ольга.  

Зважаючи на свій правозахисний досвід, Ольга Скрипник фіксувала все, що відбувалося на території Криму: їздила по військових частинах з Віссаріоном Асєєвим та іншими колегами, опитувала людей, які постраждали від дій “зелених чоловічків” , спостерігала за ситуацією на мітингах, а також оперативно реагувала на запити від ялтинців. 

Як ми вже згадували, пліч-о-пліч з Ольгою був її чоловік, Віссаріон Асєєв, правозахисник з Осетії, який боровся проти режима Путіна в РФ, а після знайомства з Ольгою захищав права людини в Криму, а саме виходив на нічне патрулювання, організоване на підтримку українських військових, їздив по військових частинах і надав необхідну допомогу українським військовим .

Це лише маленька частина другої історії в рамках інформаційного марафону «Історії родом з Криму», який проводить ДПЛ «Крим» та всі його 4 організації-засновниці (Центр прав людини ZMINA, Регіональний центр прав людини, Кримська правозахисна група та ЦГП «Альменда»). 

Всю історію, описану в книжці  Ірини Виртосу «Кримський альбом: історії правозахисників», можна знайти російською та англійською мовами. 


Більше історій безпосередньо в книжці російською та англійською мовами.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.