Історії родом з Криму: Володимир Чекригін

Мешканець Севастополя, який рідко чув українську мову в своєму місті і не побоявся виходити на акції протесту проти окупаційних дій РФ – Володимир Чекригін був одним з перших севастопольців, хто почав збиратись в центрі міста на знак підтримки Євромайдану. 

Фото: Qirim.news

«Я зовсім випадково «ВКонтакте» натрапив на публікацію, де одна людина пропонувала вийти на мітинг у центрі міста на підтримку Євромайдану. На першій зустрічі нас було лише двоє, домовилися виходити щовихідних. Поступово про нас дізнавалося все більше людей, ставало більше учасників», – згадує Чекригін.

З тих пір життя Володимира було схоже на кінострічку – навколо відбувався абсурд зі зміною влади й проросійськими маріонетками, а він був вірний Україні та брав участь в організації підпільних українських акцій, на кшталт висвітлення своєї позиції за допомогою української символіки або ж святкування Дня Незалежності України, з виконанням українського гімну та запуском українського прапору на жовто-блакитних повітряних кульках.

Чому Володимир був врешті змушений виїхати на материкову частину України читайте в  книжці Ірини Виртосу «Кримський альбом: історії правозахисників», яка доступна російською та англійською мовами. 

Історія опублікована в рамках інформаційного марафону «Історії родом з Криму», який проводить ДПЛ «Крим» та всі його 4 організації-засновниці (Центр прав людини ZMINA, Регіональний центр прав людини, Кримська правозахисна група та ЦГП «Альменда»). 

Більше історій шукайте безпосередньо в книжці російською та англійською мовами. 

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.