Моніторинговий звіт “Універсальний солдат” або Освіта як знаряддя Росії на окупованому півдні України” червень 2022

Кожного дня російська окупаційна влада продовжує використовувати освіту для знищення української ідентичності, мілітаризації молоді та виправдання воєнних дій на території України.
Протягом червня на тимчасово окупованих територія України відбулась ціла низка подій, в яких приймала участь молодь, яка є учасником молодіжних рухів, таких як Юнармія, та є учнями кадетських та інших спеціалізованих класів.


Наприклад, фестиваль «Великое русское слово» й зміни у літніх таборах для дітей були спрямовані на формування російської ідентичності у молоді Криму. А тематичні акції, вишколи та паради продовжили процес мілітаризації кримчан.


На окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей російська влада силується реалізувати «кримський сценарій» нав’язування російської ідентичності – призначаючи лояльних окупаційній владі керівників навчальних закладів, переводячи освітні процеси на російські стандарти та вилучаючи українські підручники й книги.

ЦГП “Альменда”, одна з організацій-засновниць ДПЛ “Крим”, підготував моніторинговий звіт з висвітленням ситуації  використанням освіти для мілітаризації, знищення української ідентичності та формування лояльного ставлення до воєнних дій і воєнних злочинів, які чинить Російська Федерація на території України за червень 2022 року.

Моніторинговий звіт українською
Моніторинговий звіт англійською

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.