Моніторинговий звіт “Універсальний солдат” серпень 2022

Готуючись до нового навчального року, окупаційна влада рф на території Запорізької та Херсонської областей вдавалась до залякування та викрадення освітян, які виступали проти викладання за російськими стандартами. Були факти, коли вчителів з території рф привезли навмисне на території новоокупованих території України разом з навчальними матеріалами.

Серед нововведень в школах на окупованих територіях ввели щотижневі заняття «Розмови про важливе», на меті яких є патріотичне виховання дітей та де-факто формування російської ідентичності в українських дітей з поширенням російських пропагандистських наративів.

Що ж стосується території окупованого півострова, то там продовжились тематичні військові зміни в таборах, військово-польові збори та інші заходи з мілітаризації та підготовки з дітей солдат.

Більше інформації щодо мілітаризації освіти на ТОТ Запорізької, Херсонської областей та в Криму можна в моніторинговому звіті «Універсальний солдат» за серпень 2022 року від ЦГП “Альменда”/CCE “Almenda”, однієї з організацій-засновниць ДПЛ «Крим».