Направлення доказів злочинів проти людяності до МКС

Прокуратура автономії та Офіс генерального прокурора спільно з правозахисними організаціями – Global Rights Compliance, Кримською правозахисною групою, Truth Hounds та Кримським інститутом стратегічних досліджень зібрали докази вчинення злочинів проти людяності російськими окупантами по відношенню до кримських татар на окупованому півострові. А саме – докази переслідування за політичними, етнічними та релігійними ознаками. 

18 травня 2022 року чергові докази вищезгаданих злочинів були направлені до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду.

Як зазначила Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи (однієї з організацій-засновниць ДПЛ “Крим”): «Від початку окупації Криму російська окупаційна влада вчиняє злочини проти людяності та воєнні злочини. Кримськотатарський народ систематично переслідується, більшість політичних в’язнів – кримські татари, до них застосовуються дискримінаційні практики, наприклад, переслідування за реалізацію права на свободу мирних зібрань. Правозахисники, включно і Кримська правозахисна група, продовжують свою діяльність з документування порушень прав людини та норм міжнародного гуманітарного права в окупованому Криму й після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Ми маємо констатувати, що ситуація із переслідуванням представників кримськотатарського народу стрімко погіршується».

«З метою переслідування корінного народу Криму окупанти застосовують кримінальні й адміністративні заходи, обмежують право сповідувати свою релігію та знищують культурну спадщину. Масштабність злочинів можна продемонструвати мовою цифр: з початку окупації півострова близько 30 тисяч кримських татар вимушені покинути його територію через створені нестерпні умови проживання, переслідування тощо, 22 активісти викрадені або зникли безвісти; катуванням піддавалися щонайменше 18 кримських татар, понад 200 зазнали політично упередженого переслідування, а принаймні 136 утримуються як політичні в’язні, 75% обшуків проведених окупантами в Криму, припадає на кримських татар та майже 83%  усіх затриманих становлять кримські татари», – наголосив на цифрах Ігор Поночовний, керівник прокуратури АР Крим та м. Севастополя.


Детальніше читайте на сайті КПГ