Онлайн-конференція “Викрадені окупантами: Росія використовує насильницькі зникнення як метод ведення війни”
Найбільша кількість зниклих українців зафіксована на окупованому Півдні України: 119 людей в Херсонській області, 90 – в Запорізькій області. Що ж стосується території окупованого півострова, то протягом 2014–2021 років експерти КримSOS зафіксували 44 випадки насильницьких зникнень у Криму.
“Серед 15 жертв, яких досі не знайшли, такі активісти, як Тимур Шаймарданов, Сейран Зінедінов, Іслям Джеппаров, Джевдет Іслямов, Ескендер Апселямов, Мухтар Арісланов, Руслан Ганієв, Арлен Терехов, Ервін Ібрагімов, Ескендер Ібраїмов, Валерій Ващук, Іван Бондарець, Василь Черниш, Федір Костенко та Арсен Алієв. Ці жертви насильницьких зникнень – проукраїнські та кримськотатарські активісти або родичі когось із них. Російська влада в такий спосіб придушувала голос активістів на півострові на початку, так само Росія діє на новоокупованих територіях зараз”
Олексій Тільненко, голова правління КримSOS
Після початку повномасштабного вторгнення значна частина громадян України була затримана військовослужбовцями рф через активну позицію громадян та спілкування з представниками ЗСУ, для схиляння до співпраці або ж задля поповнення “обмінного фонду”. Українці утримуються в окупованому Криму, у СІЗО Брянської, Бєлгородської, Курської, Ростовської, Рязанської областей.
Це лише частина даних, яка була презентована сьогодні під час онлайн-конференції “Викрадені окупантами: Росія використовує насильницькі зникнення як метод ведення війни”, серед організаторів ZMINA. Центр прав людини, Крим_ SOS, Медійна ініціатива за права людини, Коаліція «Україна. П‘ята ранку» / Ukraine 5AM Coalition.
Нагадуємо, що в разі зникнення людини по черзі потрібно звернутись до:
- Нацполіції з поданням заяви про зникнення особи
- Уповноваженого з прав людини та омбудсмана з питань зниклих безвісти
- Національного інформаційного бюро за номером 1648