Стаття «Як шукати зниклих, загиблих та полонених українських військових і на які виплати може розраховувати родина»

ZMINA. Центр прав людини, одна з організацій-засновниць ДПЛ “Крим”, випустив статтю присвячену українським військовим, здебільшого їхнім родинам, з інформацією щодо випадків зникнення, загибелі чи потрапляння до полону військовослужбовця.

Нижче перерахована лише частина питань, яка висвітлена в статті, більше інформації шукайте безпосередньо в інструкціях, підготовлених за допомогою адвоката, керівного партнера АО “Амбрела” та експерта Медійної ініціативи з прав людини Андрія Яковлєва.

Що робити, якщо військовий не виходить на зв’язок?
Перш за все потрібно почекати, адже через виконання завдання військові не завжди мають зможу скористатись мобільним телефоном, не говорячи про те, що в місцевості просто може не бути електрики та мобільного зв’язку.
Важливи момент – рекомендується мати телефони інших військових з цього підрозділу; чітко знати номер частини та батальйону, де служить боєць; а також, знати назву населеного пункту де проходить служба та контакти військової частини, де базується відділення.

Куди звертатися, якщо військовий зник безвісти?
▪️ до тієї частини, де несе службу військовий
▪️ на гарячі лінії Міноборони
▪️ до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених
▪️ на гарячу лінію МВС

Куди звертатися з проханням внести військового до переліку на обмін?
▪️ до Офісу Уповноваженого Верховного Ради України з прав людини
▪️ до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та
▪️ до Головного управління розвідки України
▪️ до СБУ
▪️ до Червоного Хреста


Нагадаємо, що після повномасштабного вторгнення рф на територію України до регулярних частин ЗСУ додалися резервісти, бійці тероборони, мобілізовані громадяни.