Ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН резолюції «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна»

Держави-члени ООН підтримали суверенітет та територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів.

15 грудня Генеральна Асамблея ООН ухвалила 82 голосами “за” резолюцію «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна».

До оновленої резолюції увійшли:

  • оновлені факти про грубі порушення прав людини в Криму країною-агресором;
  • нові субстантивні положення, які відповідають поточній ситуації в Україні.

Посилаючись на резолюцію ГА ООН 68/262 «Територіальна цілісність України» від 28 березня 2014 року Генеральна Асамблея підтвердила статус тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим і м. Севастополь та інших тимчасово окупованих рф територій як невід’ємних частин території України.

Генеральна Асамблея ООН вимагає від російської федерації:

  • негайно припинити агресію проти України;
  • вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів;
  • припинити депортацію українських дітей на свою територію;
  • скасувати рішення про спрощення процедури отримання громадянства Російської Федерації для українських дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • вжити всіх необхідних заходів для їх безпечного повернення в Україну та возз’єднання з рідними.

Генеральному секретарю ООН було доручено вжити всіх необхідних кроків задля забезпечення міжнародним правозахисним моніторинговим механізмам доступу до тимчасово окупованих територій України, у тому числі до АР Крим. Під час 78-й сесії Генеральної Асамблеї ООН має бути представлений звіт про виконання резолюції.

Слід зазначити, що цьогоріч резолюція отримала найвищу кількість голосів “за” з 2016 року, коли була винесена перша резолюція на розгляд Генеральної Асамблеї.