Засідання Експертної ради

1 червня відбулось засідання Експертної ради в Представництві Президента України в Автономній Республіці Крим. 

фото взято зі сторінки ППУ у Facebook

Серед тем, про які дискутували учасникі було:

  • безпекової ситуації в Азовсько-Чорноморському регіоні 
  • нищення окупантами об’єктів культурної спадщини окупованого півострова
  • поновлення співпраці з міжнародними організаціями щодо захисту вищезгаданих пам’яток
  • захист громадян України під час деокупації Кримського півострова
  • посилення репресій і переслідування активістів в Криму
  • порушення прав та свобод громадян України окупантами на тимчасово окупованих та непідконтрольних окремих районів Херсонської та Запорізької областей

Серед учасників була присутня й Валентина Потапова, голова ЦГП “Альменда” (однієї з організацій-засновниць ДПЛ “Крим”). У своїй промові вона наголосила, що в абітурієнтів з окупованого Криму має бути можливість вступити до українських ВНЗ та право на отримання атестата про загальну середню освіту українського зразка. На тлі незаконного призову до армії рф, Ельміра Аблялімова-Чийгоз, координаторка проєктів «Кримського інституту стратегічних досліджень», додала, що в пріоритеті має бути фізична релокація цьогорічних випускників з окупованого Криму. 

фото взято зі сторінки ППУ у Facebook

Роман Романов, директор програми «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження», зазначив: “Ми бачимо як росія використовує досвід окупації Криму на новоокупованих територіях. Цей досвід у них є, вони знають що роблять. Нам потрібна чітка політика деокупації новокупованих територій, чіткі інструменти, щоб люди не боялися і знали, що на них чекає, що саме є злочином проти України, а що ні”. 


Експертна рада була утворена для експертної оцінки матеріалів, документів та пропозицій реалізації діяльності Представництва Президента України в АР Крим згідно з чинним законодавством.