Звернення Коаліції громадських організацій щодо захисту прав людини під час відновлення України

Дві організації-засновниці ДПЛ “Крим” – ZMINA. Центр прав людини та Кримська правозахисна група долучились до звернення коаліції громадських організацій щодо захисту прав людини під час відновлення України.

Президенту України

Зеленському В. О.

ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Володимире Олександровичу!

Цим листом ми, Коаліція громадських організацій, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії росії проти України, висловлюємо Вам свою повагу і звертаємося до Вас із наступним.

Указом Президента України № 266/2022 від 21 квітня 2022 року була утворена Національна рада з відновлення України від наслідків війни, а також були затверджені відповідні Положення про Національну раду з відновлення України від наслідків війни та її посадовий склад. Висловлюючи загальну підтримку ідеї створення такої Національної ради, ми вважаємо, що є ризик приділення недостатньої уваги питанням захисту прав людини під час відновлення України.

Відповідно до Положення, Нацрада з відновлення України від наслідків війни є консультативно-дорадчим органом при Президентові України. Також Положенням визначаються основні завдання, повноваження, перелік робочих груп. До складу Нацради включені керівництво Уряду, Офісу Президента, очільники міністерств та відомств, голови парламентських комітетів.

З аналізу тексту Положення та посадового складу Нацради з відновлення України від наслідків війни можна зробити висновок, що питання захисту прав людини не є складовою політики держави у воєнний та післявоєнний періоди. Проте саме права людини є ціннісним фундаментом, на якому має будуватися майбутнє України: розроблятись і прийматись рішення органів державної влади і місцевого самоврядування у сферах економічного, соціального, культурного відновлення та розвитку України. Належна реалізація прав людини і основоположних свобод — це гарантія для побудови правової держави, де найвищою соціальною цінністю є людина. Наше прагнення як країни стати частиною Європейського Союзу має ґрунтуватися на повазі до цінностей прав людини. Саме це відрізняє нас від нашого ворога.

В Україні існують відповідні державні інституції в сфері прав людини, зокрема, Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин. Крім того, після початку окупації Кримського півострова продовжує свою роботу Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим — державний орган в екзилі, який опікується захистом прав мешканців тимчасово окупованого Криму, надає всебічну підтримку таким особам та має досвід у підготовці та впровадженні стратегічних документів у сфері державної політики щодо захисту прав і свобод жителів зазначеної території. 

Відтак ми звертаємося до Вас із проханням внести зміни до Положення про Національну раду з відновлення України від наслідків війни щодо утворення відповідної робочої групи з питань прав людини, а також включити до посадового складу Нацради: 

  • Голову Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин;
  • Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим.

Від імені організацій Коаліції висловлюємо готовність долучатися до відповідних робочих груп Національної ради з відновлення України від наслідків війни задля спільної роботи по подоланню її негативних наслідків та допомоги постраждалим.

Центр прав людини ZMINA

Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”

ГО “КРИМСОС”

БО “БФ “Стабілізейшен Супорт Сервісез”

БО “БФ “Право на захист”

БО “БФ Восток SOS”

ГО “Донбас СОС” 

Кримська правозахисна група

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.