13 років колонії фігурантам «другої Сімферопольської групи» Хізб ут-Тахрір

11 січня окупаційний Південний окружний військовий суд виніс вироки фігурантам «другої сімферопольської групи» Хізб ут-Тахрір.

Головуючий суддя Валерій Опанасенко визнав Сервета Газієва, Джеміля Гафарова, Аліма Карімова, Сейрана Муртазі та Ерфана Османова винними та присудив 13 років у колонії суворого режиму кожному. Після звільнення у них буде обмеження свободи пересування терміном на 1 рік, для Сервета Газієва та Аліма Карімова – 1 рік та 6 місяців.

Сервет Газієв, Джеміль Гафаров, Алім Карімов, Сейран Муртаза та Ерфан Османов були затримані після обшуків співробітниками окупаційної влади у будинках кримськотатарських активістів 27 березня 2019 року. 27 і 28 березня 2019 року російський райсуд Сімферополя заарештував усіх затриманих.

Затриманих звинувачували за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації», до довічного позбавлення волі) та за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь у діяльності терористичної організації», до 20 років позбавлення волі). Всім фігурантам справи було також висунуто звинувачення за ч. 1 ст. 30 та ст. 278 КК РФ («Приготування до насильницького захоплення влади», до 10 років позбавлення волі) за самі дії осудні ним за ст. 205.5 КК РФ.

Кримськотатарських активістів було визнано політв’язнями правозахисним центром «Меморіал».

Після оголошення вироку Алім Карімов заявив, що «після таких вироків ваша країна перетворюється на Північну Корею», у зв’язку з чим суд вилучив його із зали засідання.

Фото “Кримської солідарності”