24 січня – День постраждалих адвокатів

Сьогодні, 24 січня, вшановується День постраждалих адвокатів.

Саме 24 січня 1977 року у Мадриді сталось вбивство 4 адвокатів. З 2010 року ця дата стала відзначатись щорічно.

На жаль, випадки, коли адвокати не можуть безпечно виконувати свої обов’язки трапля.ться й на теренах України.

Випадки залякувань, погроз, викрадень та покарань адвокатів відбуваються на окупованому півострові. Правозахисники зіштовхуються з незаконними арештами, позбавленням статусу адвоката, позовами про наклеп, переслідуваннями в інтернеті.

Як зазначає адвокатка Ліля Гемеджі «перш за все, ведеться інформаційна війна, у якій захисників асоціюють з особами, яких ті представляють. Наприклад, у справі Еміля Курбедінова його почали називати «адвокатом диявола», чим створювали тиск на захисника».

На тлі повномасштабного вторгнення росії на територію України, переслідування та незаконні арешти незалежних адвокатів значно посилились.

Слід додати, що влітку 2022 року адвокатська палата Чеченської Республіки позбавила кримських адвокатів Лілю Гемеджі, Рустема Кямільова та Назіма Шейхмамбетова права на адвокатську діяльність, проти чого наразі відбувається оскарження даного рішення з боку Лілі Гемеджі та Рустема Кямільова.

Окупаційна влада порушує основні принципи ООН про роль юристів, які базуються на гарантувані адвокатам здійснення їхньої діяльності без перешкод, залякувань, втручання чи переслідування.