Богдан Зіза: затриманий художник-активіст з чіткою позицією проти війни й загарбницьких дій країни-окупанта

двері будівлі адміністрації в м.Євпаторія

16 травня о 4:10 ранку постать в чорному наблизилась до адміністрації міста Євпаторія в окупованому Криму. Після чого по дверях та фасаді будівлі стікали каплі свіжої фарби в патріотичних кольорах – синьої та жовтої. На додаток, постать кинула у вікно запальну суміш, проте будівля не зайнялась.

Того ж дня було затримано кримчанина Богдана Зізу. Вже ввечері в кримських медіа з’явилося відео, на якому Зіза зізнається, що облив фарбою і підпалив будівлю на знак протесту проти війни в Україні, але вибачається і готовий понести покарання. На думку друга затриманого, Зіза перебував під тиском, коли йшов запис цього відео. На відео було помітно, що футболка активіста порвана, а він сам дуже наляканий. «Голос тремтів, текст ніби заготовлений, явно не своїми словами він це говорив. Думаю, все сказане записувалося під величезним тиском», — вважає друг художника.

18 травня Євпаторійський міський суд висунув обвинувачення у дискредитації Збройних сил Росії (стаття 20.3.3 КоАП Росії) та оштрафував активіста. Незважаючи на те, що стаття не передбачає арешту, Зіза залишився під вартою.

22 травня Зіза розказав одному з друзів, що його заарештували на 2 місяці до 16 липня. А ще, що звинувачують у підготовці умисного пошкодження чи знищення майна.

«Оскільки мій початковий умисел не відповідає тому, що передбачає стаття, я намагатимуся домогтися умовного терміну. Переживаю, що проти мене сильно гратиме політичний контекст скоєного, бо зараз тут, окрім справді небезпечних злочинців, мене оточують навіть засуджені за репости, які позбавлені волі на строк більше одного року (!)», – пояснив хлопець.

У червні підконтрольний Росії Верховний суд Криму залишив Богдана Зізу під арештом, повідомляє сайт суду.

Ім’я Зізи вже внесено до списку терористів та екстремістів Росії (в переліку на сайті Росфінмоніторингу).

У вересні кримський художник Богдан Зіза написав листа із незаконного ув’язнення, який оприлюднили його друзі. 

У жовтні йому продовжили термін утримання під вартою до 16 січня 2023 року. 12 жовтня затриманому активісту вдалось передати листа, в якому він написав про життя на окупованому півострові.   

Наразі Зізі інкримінують 4 статті КК РФ, три з них за тероризм: ст. 205 ч. 1 (“вчинення терористичного акту”), 205 ч. 1 (“загроза вчинення теракту”), 205.2 ч. 2 (“заклик до тероризму”), 214 ч. 2 (“вандалізм із політичних мотивів”).

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.