Доповідь Комісарки Ради Європи з прав людини Дуні Міятович «Боротьба кримських татар за права людини»

«Кримські татари в Криму, і особливо ті, хто виступає проти незаконної анексії Криму або висловлює незгоду з інших питань, зазнають численних серйозних порушень прав людини, переслідувань, дискримінації та стигматизації з боку російської окупаційної влади. Додатковим тягарем є культура безкарності щодо таких порушень, яка панує на півострові»,

заявила Комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович, оприлюднюючи доповідь щодо дотримання прав кримських татар в українських АР Крим та м. Севастополь, які незаконно анексовані РФ.

Метою даної доповіді є посилення голосу кримськотатарських правозахисників і жертв, а також підвищення обізнаності громадськості про долю кримських татар та їх багатовікову боротьбу за ідентичність, гідність і права людини.

Комісарка закликає припинити всі кримінальні переслідування, засновані на зловживанні російським антиекстремістським і антитерористичним законодавством, або подібні надумані звинувачення, спрямовані проти багатьох кримських татар в Криму. Дуня Міятович також закликає до гуманного поводження з усіма особами, які перебувають під вартою в Криму, і з кримчанами, які утримуються в місцях позбавлення волі в Росії.

«Міжнародні механізми моніторингу прав людини та гуманітарні організації повинні мати безпечний і безперешкодний доступ до всіх затриманих, включаючи кримських татар», – заявила Комісарка, додавши, що «переведення затриманих з Криму до місць позбавлення волі в Росії – це практика, що суперечить міжнародному гуманітарному праву і має бути негайно припинена».

Детальніше щодо доповіді.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.