Доповідь “Московського механізму” ОБСЄ

ОБСЄ випустили доповідь «Московського механізму» щодо порушень в сфері МГП та права прав людини, воєнних злочинів та злочинів проти людяності, скоєних в Україні з 24 лютого 2022 року.
Коаліція “Україна. П’ята ранку” надала докази воєнних злочинів, які були скоєні від початку повномасштабного вторгнення рф на територію України.

До підготовки матеріалів долучились наступні організації, в т.ч. і організації-засновниці ДПЛ «Крим»: Регіональний центр прав людини, ЦГП “Альменда”, Центр прав людини ZMINA, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Інститут миру і порозуміння, Центр «Соціальна дія», Український центр охорони здоров’я та Truth Hounds.


Доповідь доступна англійською


Для довідки
«Московський механізм» – це процедура, встановлена в рамках ОБСЄ, що дозволяє розгортання короткострокової міжнародної місії зі встановлення фактів для вирішення конкретної проблеми з правами людини в регіоні ОБСЄ. «Московським» цей механізм названий, оскільки був прийнятий під час зустрічі Наради з безпеки і співробітництва в Європі, що відбулася в 1991 році в Москві.
Московський механізм щодо подій в Україні був задіяний 3 березня 2022 року після консультацій з Україною 45 держав-учасниць ОБСЄ. Мета – “розглянути правозахисні та гуманітарні наслідки вторгнення Російської Федерації та актів війни, підтриманих Білоруссю, для народу України в межах міжнародно визнаних кордонів та територіальних вод України”.