Ірина Данилович: втрата здоров’я через висвітлення правди

Громадянській журналістці Ірині Данилович за півроку тяжкої хвороби так і не надали належного лікування, не передають листи та планують судити, не ознайомивши з матеріалами справи. Про це повідомив її батько, Броніслав Данилович.

За його інформацією, за цей час журналістка вже повністю втратила слух на ліве вухо, її самопочуття не покращується, вона сильно втратила у вазі, скаржиться на постійний головний біль та порушення координації рухів. Призначені за підсумками її обстеження препарати у СІЗО не видають, виїзди для інших необхідних обстежень не роблять та приховують від Ірини Данилович та її близьких поставлений лікарями діагноз.

Як наголосив батько політв’язня, голова громадської наглядової комісії Криму Андрій Козар та співробітники офісу Уповноваженого з прав людини Криму добре знайомі з цією ситуацією і не роблять нічого для відновлення та захисту прав підсудної. Також Броніслав Данилович зазначив, що російська прокуратура Криму та ФСВП після неодноразових звернень повідомили, що не побачили у діях санчастини СІЗО жодних порушень.

Крім того, адміністрація СІЗО робить і інші форми тиску на ув’язнену – їй не передають книги, відправлені три місяці тому, не видають листи, що надходять до неї, позбавляють права на дозволені судом телефонні дзвінки і чинять психологічний тиск загрозами етапування вже найближчим часом.

Окремо у близьких викликає стурбованість те, що на 15 червня Верховний суд Криму призначив чергове засідання з розгляду апеляційної скарги, хоча Ірина Данилович так і не перестала знайомитися з аудіопротоколами процесу в суді першої інстанції (через що раніше апеляційний розгляд було відкладено). Батько громадянської журналістки вважає, що під впливом ФСБ цього разу жодних порушень законодавства суддів не зупинять і вони розглянуть справу, щоб вирок набув чинності. Такий поспіх він пов’язує з поновленням перевірки за фактом викрадення та тортур Ірини Данилович.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.