ПОРУШЕННЯ МГП ТА ПРАВ ЛЮДИНИ, НАД ЯКИМИ ПРАЦЮЄ Центр громадянської просвіти «Альменда»

Центр громадянської просвіти «Альменда» фіксує порушення в освітньому просторі на території окупованого Криму, зокрема всі зміни та наративи, які розповсюджуються в навчальному процесі окупаційною владою. 

Індоктринація

У 2022-2023 навчальному році в школах Криму та Севастополя навчається 283 500 дітей. Ці діти зобов’язані відвідувати школи, де вони зазнають індоктринації: на уроках з них виховують патріотів РФ, обов’язок яких — захист країни зі зброєю в руках. До них запрошують військовослужбовців ЗС РФ, які воюють проти України, їх переконують в героїчності війни, яку веде РФ проти України. Задля посилення індоктринації проводяться додаткові виховні заходи, зокрема були запроваджені «Уроки про важливе», які відбуваються щопонеділка. 

Мілітаризації дітей у формальній та неформальній освіті 

Повномасштабне вторгнення призвело до тотальної мілітаризації освітнього простору. Були відкриті нові кадетські класи, прийнято зміни про включення в програму курсу допризовної підготовки, з’явились нові військово-патріотичні рухи, зокрема «Рух перших», проводились вишколи та тематичні табори, де дітей вчать основам військової служби. 

Використання кримського сценарію в освіті на територіях окупованих після лютого 2022 

На територіях, окупованих після лютого 2022 року, РФ запроваджує «кримський сценарій» в освіті, що означає повний перехід на російські стандарти, відсутність доступу до навчання рідною мовою, мілітаризацію освіти, залучення дітей до дитячих та молодіжних військово-патріотичних рухів та використання освіти з метою нав’язування російської ідентичності українським дітям. 

Наведені вище порушення є лише частиного того, що окупаційна влада чинить з дітьми, які народжуються та ростуть на території АР Крим та м.Севастополь. Більше читайте в аналітичному звіті за 2022 рік, який підготували експерти ЦГП «Альменда». 

Інформація підготовлена в рамках інформаційного марафону на підтримку поширення фактів порушення МГП та прав людини, який проводить ДПЛ «Крим» та всі його 4 організації-засновниці (Центр прав людини ZMINA, Регіональний центр прав людини, Кримська правозахисна група та ЦГП «Альменда»).