Позбавлення адвокатського статусу Лілі Гемеджі, Рустема Камілєва та Назима Шейхмамбетова

Адвокатська палата Чеченської Республіки позбавила адвокатів Лілю Гемеджі, Рустема Камілєва та Назіма Шейхмамбетова адвокатського статусу. Про це повідомляє громадське об’єднання “Кримська солідарність”.

За словами Шейхмамбетова, вони не можуть брати участь у кримінальних справах та складати іспит на повторне отримання статусу протягом цілого року.

«Рішення було ухвалено на підставі подання Управління міністерства юстиції по Чеченській Республіці на адресу адвокатської палати Чечні, адвокатами якої ми були. Виходить, що мін’юст вимагає припинити наші професійні статуси»

Назім Шейхмамбетов

Зазвичай припинення адвокатського статусу відбувається за скаргою клієнта, однак цього разу статус припинили на вимогу державного органу. Адвокатів не повідомили щодо припинення статусу. Наприклад, Ліля Гемеджі отримала повідомлення кваліфікаційної комісії щодо засідання напередодні до її проведення.

Та незважаючи на це, правозахисники будуть продовжувати захищати людей: «Закон дає нам змогу продовжувати роботу. Єдине, є обмеження щодо кримінальних справ. Але ми не налаштовані припиняти захист людей у ​​Криму».