Продовження терміну тримання під вартою для Нарімана Джелялова, Асана Ахтемова та Азіза Ахтемова

Кримським татарам Наріману Джелялову, Асану Ахтемову та Азізу Ахтемову продовжили термін тримання під вартою на 3 місяці у справі «про диверсію» у селі Перевальне.

«Верховний суд» Криму продовжив термін до 26 жовтня 2022 року.

Дружина Нарімана Джелялова та його громадська захисниця Левіза розповіла, що прокурор направив клопотання до СІЗО для отримання інформації про медичний огляд підсудних та відвідування ними співробітників ФСБ, про яке вони згадували у своїх допитах.

«Дані клопотання подавалися у зв’язку з тим, що Асан у своєму допиті вказував на те, що після застосування до нього тортур електричним струмом та численних ударів у нього були сліди від них (опіки на внутрішній стороні губ та вухах, біль в районі ребер, який супроводжувався задишкою, порушення у роботі ШКТ тощо.). Він стверджував, що писав заяви у медчастину щодня. Але належного огляду не було, заяви не доходили до медчастини, інколи їх просто розривали. З метою приховування наслідків від тортур він був поміщений у карантинну камеру терміном на два місяці, коли максимальне перебування у такій камері становить два тижні. Його двомісячне перебування там Асан пояснив тим, що сліди від побоїв мали змогу зникнути і ніхто не міг їх підтвердити»

пояснила Левіза Джелялова