Українські правозахисники на «Defender’s Days» 2022

Раз на два роки відбуваються загальні світові збори захисників прав людини «Defender’s Days». Цьогоріч вони відбулись з 10 по 13 жовтня у Стокгольмі.На захід було запрошено близько 150 представників правозахисних організацій з 50 країн світу. Серед делегацій з України були експерти двох організацій-засновниць ДПЛ “Крим” – Регіональний центр прав людини та ЦГП “Альменда”.

Протягом тижня збираються журналісти, юристи, екологи, корінне населення та ЛГБТІ+ активісти з усього світу. Вони беруть участь у тренінгах із усього: від цифрової безпеки до психічного здоров’я, панельних дискусіях і зустрічах з особами, які приймають рішення, і громадянським суспільством у Швеції.

Катерина Рашевська, юристка-експертка з українського “Регіонального центру прав людини”, каже, що важливо “зберігати Україну в фокусі” європейців та розповісти світу правду щодо подій, які відбуваються на території України.

Андерш Петерсон, керівник організації CIVIL RIGHTS DEFENDERS, каже, що хоч правозахисники приїжджають з різних країн і культур та часто мають схожі проблеми й така мережа між країнами, регіонами та окремими людьми виявилась надзвичайно ефективною з точки зору того, щоб чинити опір пригніченням.

Марія Суляліна, експертка та проєктна менеджерка ЦГП “Альменда”, в численних інтерв’ю для іноземних ЗМІ розповідала правдиву інформацію щодо поширенням мілітаризації освіти на окупованих територіях України та щодо стирання української ідентичності у дітей представниками рф.