Виступ Марії Курінної приурочений Міжнародному жіночому дню

Сьогоденні реалії багатьох українських жінок сповненні волонтерством, закриттям зборів на “нуль”, репортерською діяльністю, щоденним доглядом за своєю родиною, а також її забезпеченням. 

РФ активно продовжує практику заборони свободи слова, через що деякі українці й українки стають жертвами насильницьких зникнень, стикаються зі свавіллям під час незаконного затримання, а також депортацією до території РФ. 

Одним із прикладів є протиправні дії проти громадянської журналістки та медсестри з Криму Ірини Данілович. Їй загрожує до восьми років позбавлення волі та до 100 тисяч російських рублів штрафу за висвітлення порушень прав людини на території окупованого півострову. Ми вже раніше розповідали про її історію ось тут 👉 https://bit.ly/3mFQNB9 

Важко не загадати про інші порушення МГП та МППЛ, які відбуваються на теренах України після початку повномасштабного вторгення. 

Наведемо лише декілька фактів, про які наголосила наша менеджерка з міжнародної адвокації Марія Курінна під час свого виступу, присвяченому Міжнародному жіночому дню, в одному з навчальних закладів Британії.

  • Процес повернення дітей назад в Україну складний – загалом вдалось повернути 307 дітей з 24 лютого 2022 року
  • Як свідчить Уповноважений Верховної Ради з прав людини, щонайменше 16 000 українських дітей було вивезено до РФ
  • Внесення змін до російського законодавства задля спрощення процедури усиновлення депортованих українських дітей