Юнармія – віддати життя за Росію. Як в ОРДЛО та Криму вчать дітей ненавидіти Україну

З початку окупації на території півострова було створено 874 загони, тобто саме стільки шкіл мають юнармійців під своїм дахом.29 000 дітей стали юнармійцями станом на 2021 рік – таку інформацію надає прес служба Чорноморського флоту Росії.

“У Криму організація з’явилася, як і в Росії, в 2016 році. Вони окупували півострів і їм треба було швидко зламати українську ідентичність, нав’язати російську, сформувати любов “до нової Батьківщини”, тому пішли найкоротшим шляхом — мілітаризацією”, — розповідає Валентина Потапова, голова Центру громадянської просвіти “Альменда“.

Вже п’ятий рік в кримському “Артеку” існує спецзагін “Школа майбутніх командирів”, де діти навчаються поводженню зі зброєю та опановують правила загального бою.

Нагадаємо, що пропагандуючи службу в російській армії є порушенням міжнародного права!

“Це воєнний злочин згідно статті 8 (2) (a) (v) Римського статуту і тягне за собою індивідуальну кримінальну відповідальність осіб, які за це відповідають”, – пояснює Микола Кіккас, експерт Регіонального центру прав людини, та додає: “Не дарма кажуть, що війну виграють не генерали, а шкільні вчителі, які закладають ідеологію в голову. Та ж клятва юнармійця містить фразу “особа присягає бути достойним громадянином Росії”. Вони стирають українську ідентичність та насаджують російську”.

Читайте статтю на Life.liga.net