«Бачення майбутнього: експертний погляд» — Міжнародний форум експертної мережі Кримської платформи відбувся в Києві

18-19 липня в Києві відбувся Міжнародний форум експертної мережі Кримської платформи «Бачення майбутнього: експертний погляд». Цей Форум був підготовлений понад 60 організаціями, що входять до експертної мережі, які спільно працювали з моменту створення Кримської платформи два роки тому.

Це перший з трьох взаємопов’язаних заходів в рамках Кримської платформи, після нього заплановані заходи урядового та парламентського рівнів.

Ольга Скрипник, Голова правління КПГ, під час Міжнародного форуму експертної мережі Кримської платформи. Липень 2023, Київ, Україна.

«У цьому році, попри повномасштабну Російську агресію, всі рівні працюють. У рамках Кримської платформи у серпні пройде Саміт Кримської платформи, у жовтні — парламентський Саміт Кримської платформи», – зазначила під час заходу Ольга Скрипник, Голова правління Кримської правозахисної групи

Головною метою дводенного Форуму було обговорення післявоєнної конфігурації світової безпеки та відновлення порядку, заснованого на правилах світового порядку, наслідки війни Росії проти України для Чорноморського регіону; розробка рекомендацій щодо практичних заходів, спрямованих на зміцнення безпеки у Чорноморському регіоні; стимулювання дискусію щодо формування політики стосовно майбутньої стратегії Росії.

Одна з панельних дискусій Форуму, «Відновлення справедливості та роль експертів у цьому процесі», була присвячена критичним питанням відповідальності Росії за міжнародні злочини, зокрема ті, що були скоєні з 2014 року.

«Це одна з ключових тем Форуму, тому що в рамках експертної мережі діє робоча група з прав людини та міжнародного гуманітарного права, і пріоритетом для групи є пошук механізмів притягнення до відповідальності за ті злочини, які були скоєні ще з 2014 року на території окупованого Криму,»

зазначила Скрипник
Панельна дискусія «Відновлення справедливості та роль експертів у цьому процесі». Липень 2023, Київ, Україна.

Запис Форуму можна переглянути англійською та українською мовами. Часовий код для перегляду панельної дискусії «Відновлення справедливості та роль експертів у цьому процесі» – 3:13:00.

Організаторами Форуму виступили експертна мережа Кримської платформи, Кримська правозахисна група та Центр оборонних стратегій. Дім прав людини “Крим” та Фонд домів прав людини є членами робочої групи «Права людини та гуманітарне право» експертної мережі Кримської платформи. 

Раніше, у квітні цього року, в Бухаресті під егідою Кримської платформи також пройшла перша Чорноморська безпекова конференція.

Цей матеріал також доступний англійською мовою.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.