ПРОГРАМА ТЕРМІНОВОЇ ПІДТРИМКИ: результати за 3 місяці (грудень 2022 року – лютий 2023 року)

Дім прав людини «Крим» продовжує надавати індивідуальну підтримку українським правозахисникам, журналістам, громадським активістам, адвокатам та членам їх сімей, які працюють на тимчасово окупованій території Криму, відстоюючи права людини на півострові, або які були вимушені переїхати з території Криму та продовжують займатися захистом прав людини в регіоні.

За 3 місяці (грудень 2022 року – лютий 2023 року) реалізації Програми Захисту, Домом прав людини «Крим» було отримано 10 заявок на програму термінової підтримки. З них було підтримано 7 заявок, які відповідали критеріям підтримки Програми Захисту, але загальна кількість бенефіціарів становила 18 осіб, з яких 4 дітей, 1 особа з інвалідністю та 4 жінки.

Серед підтриманих бенефіціарів за згаданими заявками були правозахисники, громадські активісти, журналісти та адвокати, які опікуються тематикою Криму.

Основними напрямками підтримки за вищезгаданий період були:

  • оплата послуг адвоката для оскарження незаконного тримання під вартою внаслідок професійної діяльності або висловлення громадянської позиції;
  • екстрена евакуація з огляду на загрозу можливого переслідування за етнічними мотивами або внаслідок висловлення громадянської позиції;
  • медикаменти через погіршення стану здоров’я під час незаконного тримання під вартою;
  • техніка та прилади автономного живлення, необхідні для належної професійної діяльності або на заміну вилучених.

Нагадаємо, що термінова підтримка здійснюється за напрямками:

  • Медична допомога, яка пов’язана із наслідками травми чи погіршенням здоров’я, отриманого внаслідок адвокатської, журналістської, активістської чи правозахисної діяльності.
  • Психологічна допомога (особисті консультації). 
  • Допомога з екстреною евакуацією.
  • Інше.

Більше інформації про Програму Захисту ми описували раніше.

Програма Захисту, яка реалізується Домом прав людини «Крим» спільно фінансується за підтримки Human Rights House Foundation та проєкту ESU.

Проект ESU / Програма «Стійкість» реалізується Фондом домів прав людини у консорціумі громадських організацій на чолі з ERIM, у партнерстві з Фондом «Східна Європа», Домом прав людини у Тбілісі, Білоруським домом прав людини імені Бориса Звозскова та Чорноморським фондом регіонального співробітництва за фінансової підтримки Європейського Союзу.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.